1988
At Omaha, Nebraska

Top Five
1. North Dakota State 88
2. Nebraska-Omaha 81 3/4
3. Southern Illinois-Edwardsville 75
4. Ferris State 60
5. North Dakota 50 3/4

Individual Entries Yr. Hometown W-L Place
118—Dave Calliguri So. Hibbing, Minn. 3-1 2nd
126—Rick Goeb Sr. Anoka, Minn. 3-0 1st
134—Dan Collins Jr. Bloomington, Minn. 0-2 DNP
142—Jeff Ocel Jr. Apple Valley, Minn. 4-2 4th
150—Bourck Cashmore Sr. Cascade, Mont. 3-3 5th
158—Gene Green Jr. Apple Valley, Minn. 2-2 4th
167—No entry
177—Pat Johannes Sr. Cold Spring, Minn. 3-2 4th
190—Matt Palmer Sr. Royalton, Minn. 3-1 2nd
Hwt.—Ellis Wojciehowski Jr. Columbia Heights, Minn. 0-2 DNP

1998
At Pueblo, Colorado

Top Five
1. North Dakota State 112
2. South Dakota State 78
3. Pittsburgh-Johnstown 66
4. Central Oklahoma 61
5. Southern Colorado 56

Individual Entries Yr. Hometown W-L Place
118—No entry
126—Kris Nelson So. Lisbon, N.D. 4-2 4th
134—George Thompson Sr. Milbank, S.D. 4-1 3rd
142—Jason Cuperus Sr. Reading, Minn. 4-1 3rd
150—Wayne Mooney So. Greenbush, Minn. 3-2 7th
158—Mark Pazdernik Sr. New Salem, N.D. 4-0 1st
167—Steve Saxlund Fr. Pipestone, Minn. 4-0 1st
177—No entry
190—Ryan Wolters Sr. Fargo, N.D. 5-1 3rd
Hwt.—Dave Clymer So. Hastings, Minn. 3-1 7th

2000
At Brookings, South Dakota

Top Five
1. North Dakota State 91 1/2
2. Central Oklahoma 75
3. Nebraska-Omaha 73 1/2
4. South Dakota State 72
5. Pittsburgh-Johnstown 58

Individual Entries Yr. Hometown W-L Place
125—No entry
133—Kris Nelson Sr. Lisbon, N.D. 4-0 1st
141—Jake Thielbar So. Faribault, Minn. 3-2 4th
149—No entry
157—Wayne Mooney Sr. Greenbush, Minn. 3-0 1st
165—Grady Wolf So. Bismarck, N.D. 0-2 DNP
174—Todd Fuller So. Maple Lake, Minn. 4-0 1st
184—Steve Saxlund Jr. Pipestone, Minn. 4-0 1st
197—Bryan Mueller Jr. Hillsboro, N.D. 1-2 DNP
Hwt.—No entry

2001
At Greeley, Colorado

Top Five
1. North Dakota State 98 1/2
2. South Dakota State 91
3. (tie) Central Oklahoma 74 1/2
3. (tie) Nebraska-Omaha 74 1/2
5. Southern Colorado 71 1/2

Individual Entries Yr. Hometown W-L Place
125—Matt Stawser So. Wadena, Minn. 1-2 DNP
133—Lucas Christianson Fr. Apple Valley, Minn. 3-3 6th
141—Jake Thielbar Jr. Faribault, Minn. 1-2 DNP
149—Paul Carlson Fr. St. Francis, Minn. 0-2 DNP
157—Thad Pike Fr. Hayfield, Minn. 0-2 DNP
165—Grady Wolf Sr. Bismarck, N.D. 2-3 8th
174—Todd Fuller Jr. Maple Lake, Minn. 4-0 1st
184—Steve Saxlund Sr. Pipestone, Minn. 4-0 1st
197—Brian Kramer Fr. Cold Spring, Minn. 3-3 6th
Hwt.—Nick Severson Jr. Hayfield, Minn. 4-0 1st