Licensed to Delaware Aquatics      HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 1/14/2018 04:05 PM
                       Iona-St. Fancis 2018 - 1/14/2018                        
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Delaware-MA  'A'                                  1:46.95    1:48.82  
     1) Marino, Samantha C 20           2) Gillman, Madelin M 19          
     3) Feyrer, Mina S 20               4) Cimino, Athena S 21            
       28.78    30.20    25.78    24.06                                    
  2 Saint Francis University-AM  'A'                  1:46.19    1:49.10  
     1) Lafferty, Katie L 21            2) O'Neill, Erin N 19             
     3) Bowman, Sabrina                 4) O'Connor, Katelyn 18           
       27.53    30.57    25.72    25.28                                    
  3 Delaware-MA  'B'                                       NT    1:50.95  
     1) McCulla, Elizabeth C 18         2) Duvall, Audrey M 18            
     3) Bishop, Kristen M 21            4) Manuelli, Melissa E 20         
       28.78    31.46    26.25    24.46                                    
  4 Iona College  'A'                                 1:51.01    1:52.86  
     1) DiBella, Maria A 20             2) DiRaimo, Kate E 18             
     3) DiBiase, Alex P 21              4) Chain, Aly K 19                
       28.90    32.34    27.38    24.24                                    
  5 Delaware-MA  'C'                                       NT   x1:54.31  
     1) Erwin, Catherine E 18           2) DeGroff, Olivia A 19           
     3) Hayman, Tessa L 20              4) Wild, Kelly E 18               
       30.28    31.95    26.80    25.28                                    
  6 Saint Francis University-AM  'B'                  1:50.55    1:55.37  
     1) Medvesek, Urska 20              2) Fravel, Olivia 19              
     3) Rupp, Jessica 18                4) Graziano, Emily J              
       29.11    32.81    27.62    25.83                                    
  7 Iona College  'B'                                      NT    1:56.37  
     1) Lopez-Silvers, Willow A 19      2) Cave, Ashley C 19              
     3) Pabon, Isabelle L 18            4) Flynn, Kate E 19               
       28.86    33.13    28.21    26.17                                    
  8 Saint Francis University-AM  'C'                  1:51.02   x1:56.54  
     1) Daly, Marisa F 20               2) Patrick, Laura E               
     3) Nguyen, Camille 18              4) Narduzzi, Teresa A             
       29.53    32.75    27.38    26.88                                    
  9 Delaware-MA  'D'                                       NT   x1:56.69  
     1) Connor, Caitlin V 20            2) Donlon, Catherine H 18         
     3) Newton, Kristina M 19           4) Tinney, Emma M 19              
       29.68    32.88    28.25    25.88                                    
 10 Iona College  'C'                                      NT   x2:00.19  
     1) Davis, Kayla J 19               2) Paolicelli, Kendall E 18       
     3) Bay, Alexandria M 20            4) Kaczmarek, Elizabeth M 21      
       30.47    32.75    31.35    25.62                                    
 11 Saint Francis University-AM  'D'                       NT   x2:01.54  
     1) Fisher, Kristin 20              2) Hutchins, Abigail 18           
     3) Hale, Mackenzie 18              4) Crnic, Amanda K 20             
       31.14    34.47    29.78    26.15                                    
 
Event 2  Men 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Delaware-MA  'B'                                       NT    1:35.46  
     1) Kiely, Asher J 20               2) Cornell, Chris P 20            
     3) Woerth, Andrew J 20             4) Weston, Kyle M 21              
       24.76    26.82    22.83    21.05                                    
  2 Delaware-MA  'A'                                  1:33.94    1:35.87  
     1) Dickens, Jacob W 21             2) Savidge, Patrick J 21          
     3) Dryden, Chris J 22              4) Donohue, Bradley T 21          
       25.70    25.73    23.03    21.41                                    
  3 Delaware-MA  'C'                                       NT   x1:38.73  
     1) Borrero, Corbin 20              2) Bradnock, Reginald N 20        
     3) Fritsch, John P 21              4) Wellborn, Mark D 20            
       25.37    27.71    23.76    21.89                                    
  4 Delaware-MA  'D'                                       NT   x1:38.82  
     1) Villari, Collin M 19            2) Evers, Brandon A 19            
     3) Buterbaugh, Tyler P 20          4) Imus, Mark N 19                
       25.72    26.96    24.33    21.81                                    
  5 Iona College  'A'                                 1:36.20    1:39.07  
     1) Bosse, Matthew N 21             2) Vadala, Chris A 22             
     3) Mullin, Conor J 18              4) Townsend, Delano R 18          
       25.45    27.80    24.08    21.74                                    
  6 Iona College  'B'                                      NT    1:42.39  
     1) Finch, Gabriel W 18             2) Braziel, Samuel V 22           
     3) Whaley, James D 20              4) Korek, Jakub E 20              
       25.91    28.51    25.08    22.89                                    
  7 Iona College  'C'                                      NT   x1:47.23  
     1) Badin, Owen B 20                2) Syron, Shane T 19              
     3) Connors, Brian G 19             4) Wisniewski, Robert L 18        
       27.55    30.08    25.23    24.37                                    
 
Event 3  Women 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Acker, Gabrielle C        20 DEL-MA              10:21.30   10:38.52  
      30.25   32.25   32.46   32.67   32.58   32.17   32.37   32.48
      32.21   31.85   31.75   31.63   31.81   31.81   31.89   31.91
      31.95   32.02   31.95   30.51                                
  2 Tinney, Emma M            19 DEL-MA              10:43.49   10:44.29  
      30.16   32.92   32.96   32.58   32.65   32.49   32.87   33.11
      32.75   32.80   32.36   32.42   32.33   32.32   31.92   32.10
      31.77   31.84   31.75   30.19                                
  3 Nachodsky, Alexandra S    18 DEL-MA              10:48.54   10:52.17  
      29.49   32.96   32.48   32.56   32.79   32.95   32.65   32.81
      33.04   33.01   32.84   32.94   33.11   32.87   32.71   32.91
      33.17   33.21   32.48   31.19                                
  4 Karell, Emma A            23 Red Flash-AM        10:43.17   10:52.38  
      30.11   32.87   32.04   32.33   31.92   32.15   32.42   32.22
      32.90   32.74   32.57   32.78   32.84   33.55   33.57   33.19
      33.32   32.92   33.17   32.77                                
  5 Mahon, Kaitlyn M          21 IONA                10:52.33   11:06.99  
      30.68   33.00   33.40   33.61   33.74   33.53   33.83   33.82
      33.75   33.89   33.46   33.40   33.55   33.24   33.32   33.55
      33.35   33.11   33.57   33.19                                
  6 Rocque, Jacquelyn         18 Red Flash-AM        10:59.35   11:08.36  
      30.75   33.01   33.35   33.50   33.41   33.37   33.31   33.41
      33.48   33.51   33.25   33.43   33.97   34.09   34.00   33.81
      34.11   34.23   33.72   32.65                                
  7 Graziano, Emily J            Red Flash-AM        11:11.90   11:10.45  
      30.13   33.19   33.67   33.80   33.49   33.77   33.75   33.89
      34.12   34.05   33.93   33.97   33.84   33.63   34.00   33.88
      33.94   33.79   33.45   32.16                                
  8 Desiderio, Anna N         19 IONA                11:00.20   11:18.63  
      31.11   32.80   33.41   33.49   33.79   34.02   33.86   34.23
      34.20   34.21   34.52   34.33   34.55   34.58   34.42   34.41
      34.55   34.45   34.29   33.41                                
  9 Laurent, Demetra L        20 IONA                11:23.20   11:25.85  
      30.91   33.71   34.01   33.82   34.03   34.48   34.42   34.04
      34.25   34.58   34.56   34.53   34.64   34.62   34.65   34.91
      35.16   35.00   35.25   34.28                                
 10 Marks, Kasey N            22 Red Flash-AM        11:16.95  x11:43.00  
      31.37   34.54   35.72   35.91   35.79   35.58   35.61   35.88
      35.62   35.44   35.28   35.15   35.71   35.58   35.19   35.33
      35.03   34.98   34.99   34.30                                
 
Event 4  Men 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ciecko, Bryce A           18 DEL-MA               9:41.57    9:36.02  
      26.27   28.42   28.83   29.03   28.77   28.88   29.04   29.65
      28.88   29.22   28.53   29.35   28.87   29.10   29.50   29.28
      29.24   28.95   28.89   27.32                                
  2 Anderson, Matthew T       20 IONA                 9:47.81    9:58.22  
      25.94   28.95   29.55   29.54   29.78   29.85   29.92   30.12
      29.18   28.94   29.30   30.54   31.00   30.03   31.72   30.04
      31.17   31.65   30.81   30.19                                
  3 Moran, Spencer P          18 IONA                10:13.00   10:02.80  
      26.46   29.67   30.33   30.01   30.15   29.82   29.87   29.78
      30.06   30.24   30.39   30.39   30.72   31.00   31.16   30.97
      30.63   30.61   30.90   29.64                                
  4 Buzdygon, Aaron M         18 DEL-MA                    NT   10:03.60  
      26.55   29.20   29.46   29.84   29.88   30.13   30.32   30.52
      30.67   31.15   31.13   31.07   31.42   31.37   30.82   30.98
      30.42   30.82   29.85   28.00                                
  5 Diaz, Peter V             18 DEL-MA              10:44.95   10:24.07  
      27.75   30.41   31.06   31.46   31.40   31.16   31.30   31.53
      31.44   31.41   31.36   31.67   31.54   31.61   31.63   31.61
      31.60   31.67   31.36   31.10                                
  6 Wisniewski, Robert L      18 IONA                10:33.88   10:26.01  
      27.22   30.48   31.41   31.93   31.64   31.74   32.00   31.53
      31.94   31.75   31.34   31.69   31.55   31.53   32.07   31.53
      31.77   32.17   31.27   29.45                                
 
Event 5  Women 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cimino, Athena S          21 DEL-MA               1:52.62    1:54.43  
      26.84   29.25   29.99   28.35                                
  2 Quon, Karilyn A              Red Flash-AM         1:52.49    1:54.70  
      27.23   29.23   29.18   29.06                                
  3 Nemeth, Amy L             20 DEL-MA               1:54.34    1:56.59  
      27.14   29.16   29.89   30.40                                
  4 Erwin, Catherine E        18 DEL-MA                    NT    1:59.14  
      28.71   30.46   30.04   29.93                                
  5 Schmidt, Jessica A        21 IONA                 2:04.02    1:59.52  
      27.88   30.38   30.94   30.32                                
  6 Donlon, Catherine H       18 DEL-MA               2:01.88   x2:00.01  
      28.49   30.46   30.75   30.31                                
  7 Lopez-Silvers, Willow A   19 IONA                 1:57.98    2:00.09  
      27.79   30.11   31.16   31.03                                
  8 Aliapoulios, Alex M       21 IONA                 1:59.69    2:00.36  
      28.36   30.42   31.21   30.37                                
  9 Nguyen, Camille           18 Red Flash-AM              NT    2:01.62  
      28.69   30.85   31.22   30.86                                
 10 O'Connor, Katelyn         18 Red Flash-AM         2:00.76    2:02.93  
      28.13   31.26   31.83   31.71                                
 11 Toth, Kristen I              Red Flash-AM         2:00.84   x2:03.42  
      28.88   31.58   31.13   31.83                                
 12 Kuehhas, Gabriella N      18 IONA                 1:57.19   x2:04.06  
      28.48   31.23   32.54   31.81                                
 
Event 6  Men 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kiely, Asher J            20 DEL-MA               1:44.48    1:43.14  
      23.78   25.65   26.49   27.22                                
  2 Wellborn, Mark D          20 DEL-MA                    NT    1:45.79  
      24.12   26.45   27.62   27.60                                
  3 Foti, Christian T         21 IONA                 1:43.81    1:46.87  
      24.56   26.70   27.60   28.01                                
  4 Imus, Mark N              19 DEL-MA               1:47.86    1:47.93  
      25.06   26.99   27.76   28.12                                
  5 Bosse, Matthew N          21 IONA                      NT    1:48.90  
      25.10   27.27   28.04   28.49                                
  6 Donohue, Bradley T        21 DEL-MA               1:46.77   x1:49.50  
      24.49   27.26   28.58   29.17                                
  7 Desrosiers, Kyle E        22 IONA                 1:48.33    1:50.25  
      25.55   27.54   28.29   28.87                                
 
Event 7  Women 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lafferty, Katie L         21 Red Flash-AM           57.21      58.80  
      28.35   30.45                                                
  2 Marino, Samantha C        20 DEL-MA                 56.04    1:00.45  
      29.42   31.03                                                
  3 McCulla, Elizabeth C      18 DEL-MA                 58.16    1:00.50  
      29.87   30.63                                                
  4 Wild, Kelly E             18 DEL-MA               1:00.28    1:01.48  
      29.84   31.64                                                
  5 Medvesek, Urska           20 Red Flash-AM         1:00.34    1:02.06  
      30.76   31.30                                                
  6 DiBella, Maria A          20 IONA                   59.57    1:02.14  
      30.26   31.88                                                
  7 Daly, Marisa F            20 Red Flash-AM         1:00.57    1:02.34  
      30.06   32.28                                                
  8 Narduzzi, Teresa A           Red Flash-AM         1:00.92   x1:02.75  
      30.37   32.38                                                
  9 Connor, Caitlin V         20 DEL-MA               1:01.63   x1:03.07  
      30.51   32.56                                                
 10 Davis, Kayla J            19 IONA                 1:02.64    1:04.49  
      31.21   33.28                                                
 
Event 8  Men 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Savidge, Patrick J        21 DEL-MA                 54.26      51.93  
      25.45   26.48                                                
  2 Finch, Gabriel W          18 IONA                   53.02      54.77  
      26.71   28.06                                                
  3 Villari, Collin M         19 DEL-MA                 54.53      55.79  
      27.24   28.55                                                
  4 Mariniello, Anthony       18 DEL-MA                 56.27      55.84  
      26.81   29.03                                                
  5 Borrero, Corbin           20 DEL-MA                 51.74     x55.89  
      26.32   29.57                                                
  6 Truter, Dranoel K         19 IONA                   56.04      56.80  
      26.89   29.91                                                
  7 Badin, Owen B             20 IONA                   58.17      59.62  
      29.00   30.62                                                
 
Event 9  Women 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gillman, Madelin M        19 DEL-MA               1:05.73    1:07.24  
      31.40   35.84                                                
  2 O'Neill, Erin N           19 Red Flash-AM         1:04.54    1:08.68  
      32.52   36.16                                                
  3 Duvall, Audrey M          18 DEL-MA               1:07.80    1:09.14  
      32.86   36.28                                                
  4 DeGroff, Olivia A         19 DEL-MA               1:08.29    1:10.58  
      33.24   37.34                                                
  5 Fravel, Olivia            19 Red Flash-AM         1:08.62    1:10.65  
      33.46   37.19                                                
  6 Patrick, Laura E             Red Flash-AM         1:08.31    1:11.42  
      34.02   37.40                                                
  7 Jogani, Elizabeth P       19 DEL-MA                    NT   x1:11.61  
      33.75   37.86                                                
  8 Cronshaw, Emelia          18 Red Flash-AM         1:10.75   x1:12.03  
      34.12   37.91                                                
  9 Cave, Ashley C            19 IONA                 1:10.43    1:12.18  
      33.91   38.27                                                
 10 DiRaimo, Kate E           18 IONA                 1:08.76    1:12.59  
      33.86   38.73                                                
 11 Kaczmarek, Elizabeth M    21 IONA                 1:13.23    1:13.61  
      34.43   39.18                                                
 12 Agostino, Amanda L        19 IONA                 1:10.50   x1:15.55  
      35.94   39.61                                                
 
Event 10  Men 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cornell, Chris P          20 DEL-MA                 57.88      59.44  
      27.97   31.47                                                
  2 Evers, Brandon A          19 DEL-MA                 57.93    1:00.93  
      28.73   32.20                                                
  3 Vadala, Chris A           22 IONA                   59.73    1:01.37  
      28.80   32.57                                                
  4 Weston, Kyle M            21 DEL-MA                 57.46    1:01.70  
      29.15   32.55                                                
  5 Braziel, Samuel V         22 IONA                 1:00.09    1:02.89  
      29.26   33.63                                                
  6 Syron, Shane T            19 IONA                 1:04.17    1:05.07  
      30.69   34.38                                                
  7 Villari, Collin M         19 DEL-MA               1:04.02   x1:06.17  
      31.30   34.87                                                
 
Event 11  Women 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Feyrer, Mina S            20 DEL-MA               2:01.90    2:08.33  
      28.36   32.90   33.73   33.34                                
  2 Bishop, Kristen M         21 DEL-MA               2:04.62    2:10.11  
      29.50   33.17   33.93   33.51                                
  3 Hayman, Tessa L           20 DEL-MA               2:05.48    2:10.75  
      30.07   33.09   33.50   34.09                                
  4 DiBiase, Alex P           21 IONA                 2:10.57    2:12.63  
      30.55   34.52   34.41   33.15                                
  5 Newton, Kristina M        19 DEL-MA               2:11.35   x2:13.91  
      30.60   33.73   34.59   34.99                                
  6 O'Dell, Rory A            20 Red Flash-AM         2:08.09    2:15.14  
      30.74   34.55   33.93   35.92                                
  7 Pabon, Isabelle L         18 IONA                 2:14.04    2:16.08  
      30.42   33.78   35.86   36.02                                
  8 Rupp, Jessica             18 Red Flash-AM         2:12.20    2:17.25  
      31.26   34.18   35.25   36.56                                
  9 Hale, Mackenzie           18 Red Flash-AM         2:16.51    2:17.76  
      31.36   35.10   35.38   35.92                                
 10 Laurent, Demetra L        20 IONA                 2:21.93    2:23.86  
      32.17   36.56   37.44   37.69                                
 11 Bay, Alexandria M         20 IONA                 2:20.07   x2:25.68  
      31.97   36.42   38.04   39.25                                
 12 Anderson, Emily E            Red Flash-AM         2:34.78   x2:35.35  
      33.14   36.58   42.36   43.27                                
 
Event 12  Men 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Daniel, Ryan J            20 DEL-MA               1:59.41    1:57.58  
      26.63   29.53   30.35   31.07                                
  2 Buterbaugh, Tyler P       20 DEL-MA               2:01.64    1:59.41  
      26.97   30.46   31.11   30.87                                
  3 Diaz, Peter V             18 DEL-MA               2:01.51    2:01.28  
      27.88   30.93   31.17   31.30                                
  4 Whaley, James D           20 IONA                 2:00.40    2:01.59  
      27.66   30.32   31.25   32.36                                
  5 Mullin, Conor J           18 IONA                 1:55.38    2:02.23  
      27.03   31.41   30.25   33.54                                
  6 Dickens, Jacob W          21 DEL-MA               1:52.68   x2:03.97  
      27.59   31.82   32.06   32.50                                
  7 Connors, Brian G          19 IONA                 2:01.88    2:04.64  
      27.68   32.24   32.36   32.36                                
 
Event 13  Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chain, Aly K              19 IONA                   24.05      24.73  
  2 Braatz, Sarah C           21 DEL-MA                 24.27      24.78  
  3 Bowman, Sabrina              Red Flash-AM           24.36      24.94  
  4 Manuelli, Melissa E       20 DEL-MA                 24.25      24.95  
  5 Nemeth, Amy L             20 DEL-MA                 24.55      25.09  
  6 O'Connor, Katelyn         18 Red Flash-AM           24.80      25.38  
  7 O'Neill, Erin N           19 Red Flash-AM           24.71      25.46  
  8 Kuehhas, Gabriella N      18 IONA                   26.91      26.03  
  9 Flynn, Kate E             19 IONA                   24.71      26.39  
 10 Davis, Kayla J            19 IONA                   25.75     x26.43  
 11 Nachodsky, Alexandra S    18 DEL-MA                 25.15     x26.69  
 12 Fisher, Kristin           20 Red Flash-AM           25.64     x26.72  
 
Event 14  Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Woerth, Andrew J          20 DEL-MA                 21.10      22.20  
  2 Townsend, Delano R        18 IONA                   21.63      22.33  
  3 Donohue, Bradley T        21 DEL-MA                 21.76      22.34  
  4 Bradnock, Reginald N      20 DEL-MA                 22.23      22.35  
  5 Korek, Jakub E            20 IONA                   23.30      22.97  
  6 Cheruk, Alexander P       20 IONA                   22.56      23.17  
  7 Mitchell, Justin S        21 DEL-MA                 23.27     x23.36  
 
Event 15  Women 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, Holly R            18 DEL-MA                190.35     221.02  
  2 Kohli, Jusnimrat          20 IONA                  192.45     178.35  
 
Event 16  Men 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lukens, Jacob M           18 DEL-MA                258.15     255.22  
  2 Johri, Arnav              18 DEL-MA                165.10     188.17  
  3 Cruz, Eric N              18 IONA                  200.30     155.55  
 
Event 17  Women 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lafferty, Katie L         21 Red Flash-AM           51.00      53.74  
      26.18   27.56                                                
  2 Nemeth, Amy L             20 DEL-MA                 52.44      53.88  
      26.24   27.64                                                
  3 Braatz, Sarah C           21 DEL-MA                 51.61      54.01  
      26.49   27.52                                                
  4 Jogani, Elizabeth P       19 DEL-MA                 53.52      54.77  
      26.29   28.48                                                
  5 Karell, Emma A            23 Red Flash-AM           54.74      55.72  
      27.04   28.68                                                
  6 Aliapoulios, Alex M       21 IONA                   54.80      56.36  
      27.60   28.76                                                
  7 Toth, Kristen I              Red Flash-AM           55.81      56.48  
      27.28   29.20                                                
  8 Chain, Aly K              19 IONA                   54.67      56.59  
      26.97   29.62                                                
  9 Donlon, Catherine H       18 DEL-MA                 56.06     x57.04  
      27.43   29.61                                                
 10 Kuehhas, Gabriella N      18 IONA                   57.04      57.94  
      28.07   29.87                                                
 11 Narduzzi, Teresa A           Red Flash-AM           56.62     x57.96  
      28.18   29.78                                                
 12 Flynn, Kate E             19 IONA                   55.24     x58.47  
      27.89   30.58                                                
 
Event 18  Men 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Savidge, Patrick J        21 DEL-MA                 47.79      47.20  
      22.96   24.24                                                
  2 Ciecko, Bryce A           18 DEL-MA                    NT      48.21  
      23.91   24.30                                                
  3 Desrosiers, Kyle E        22 IONA                   48.74      49.28  
      24.20   25.08                                                
  4 Mariniello, Anthony       18 DEL-MA                 48.04      49.76  
      23.96   25.80                                                
  5 Townsend, Delano R        18 IONA                   49.44      50.30  
      24.44   25.86                                                
  6 DiGuglielmo, Dillon A     20 DEL-MA                 49.92     x50.36  
      24.16   26.20                                                
  7 Foti, Christian T         21 IONA                   47.56      51.87  
      24.12   27.75                                                
 
Event 19  Women 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Quon, Karilyn A              Red Flash-AM         2:02.35    2:06.18  
      30.07   31.92   31.79   32.40                                
  2 Marino, Samantha C        20 DEL-MA               2:00.19    2:09.80  
      30.53   32.45   33.46   33.36                                
  3 Erwin, Catherine E        18 DEL-MA                    NT    2:10.37  
      31.86   33.12   32.85   32.54                                
  4 Wild, Kelly E             18 DEL-MA               2:07.13    2:13.08  
      31.01   33.91   34.54   33.62                                
  5 Schmidt, Jessica A        21 IONA                 2:08.00    2:13.98  
      31.82   33.76   34.19   34.21                                
  6 Daly, Marisa F            20 Red Flash-AM         2:05.91    2:14.56  
      31.64   34.22   34.60   34.10                                
  7 Medvesek, Urska           20 Red Flash-AM         2:10.47    2:14.86  
      32.25   33.90   34.60   34.11                                
  8 Dwyer, Sarah M            19 DEL-MA               2:11.58   x2:16.13  
      33.06   34.34   34.69   34.04                                
  9 Lopez-Silvers, Willow A   19 IONA                 2:19.74    2:17.86  
      32.45   35.02   35.93   34.46                                
 10 Davis, Kayla J            19 IONA                 2:15.40    2:18.13  
      31.70   34.60   35.97   35.86                                
 11 O'Dell, Rory A            20 Red Flash-AM         2:07.45   x2:18.20  
      32.60   34.84   35.44   35.32                                
 12 Desiderio, Anna N         19 IONA                 2:20.57   x2:24.26  
      34.11   36.03   37.26   36.86                                
 
Event 20  Men 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Basch, Kevin A            19 DEL-MA               2:00.81    1:55.35  
      27.97   28.86   29.53   28.99                                
  2 Moran, Spencer P          18 IONA                 1:53.11    1:56.49  
      27.58   29.48   29.91   29.52                                
  3 Dryden, Chris J           22 DEL-MA               1:53.03    1:57.05  
      28.10   29.51   30.05   29.39                                
  4 Finch, Gabriel W          18 IONA                 1:54.56    1:57.13  
      27.46   29.13   30.16   30.38                                
  5 Bosse, Matthew N          21 IONA                 1:56.20    1:57.90  
      28.36   29.76   29.86   29.92                                
  6 Wellborn, Mark D          20 DEL-MA               2:02.11    1:58.20  
      27.66   29.13   30.39   31.02                                
  7 Borrero, Corbin           20 DEL-MA               1:59.73   x2:04.23  
      28.41   30.80   31.38   33.64                                
 
Event 21  Women 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Duvall, Audrey M          18 DEL-MA               2:28.26    2:29.20  
      35.13   39.11   37.15   37.81                                
  2 Gillman, Madelin M        19 DEL-MA               2:22.49    2:29.57  
      34.72   37.38   38.92   38.55                                
  3 DeGroff, Olivia A         19 DEL-MA               2:26.69    2:30.90  
      34.08   37.84   39.08   39.90                                
  4 O'Neill, Erin N           19 Red Flash-AM         2:21.47    2:31.14  
      34.41   38.60   38.96   39.17                                
  5 Patrick, Laura E             Red Flash-AM         2:27.19    2:32.37  
      34.97   39.03   39.07   39.30                                
  6 Kaczmarek, Elizabeth M    21 IONA                 2:35.88    2:35.21  
      35.30   39.70   39.91   40.30                                
  7 DiRaimo, Kate E           18 IONA                 2:31.56    2:35.62  
      35.06   40.41   39.98   40.17                                
  8 Paolicelli, Kendall E     18 IONA                 2:28.81    2:36.30  
      35.83   38.87   40.71   40.89                                
  9 Cave, Ashley C            19 IONA                 2:33.41   x2:37.29  
      35.07   39.43   41.01   41.78                                
 10 Cronshaw, Emelia          18 Red Flash-AM         2:35.19    2:37.41  
      35.97   39.59   40.59   41.26                                
 11 Fravel, Olivia            19 Red Flash-AM         2:30.61   x2:38.25  
      35.61   39.94   41.19   41.51                                
 11 Donlon, Catherine H       18 DEL-MA               2:41.16   x2:38.25  
      35.99   39.91   40.73   41.62                                
 
Event 22  Men 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Daniel, Ryan J            20 DEL-MA               2:09.21    2:12.14  
      30.57   33.90   34.19   33.48                                
  2 Vadala, Chris A           22 IONA                 2:09.47    2:12.41  
      30.20   33.55   34.31   34.35                                
  3 Fritsch, John P           21 DEL-MA               2:15.28    2:14.58  
      30.19   33.90   34.84   35.65                                
  4 Cornell, Chris P          20 DEL-MA               2:09.81    2:15.57  
      30.78   34.25   35.08   35.46                                
  5 Braziel, Samuel V         22 IONA                 2:12.03    2:19.45  
      31.54   35.40   36.25   36.26                                
  6 Syron, Shane T            19 IONA                 2:18.74    2:24.35  
      32.31   37.10   37.36   37.58                                
  7 Diaz, Peter V             18 DEL-MA               2:26.51   x2:28.11  
      33.75   37.73   38.00   38.63                                
 
Event 23  Women 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cimino, Athena S          21 DEL-MA                    NT    5:09.16  
      28.23   31.50   31.54   31.41   31.00   31.13   31.24   31.56
      31.35   30.20                                                
  2 Acker, Gabrielle C        20 DEL-MA               5:03.81    5:13.50  
      29.79   31.16   31.86   31.75   31.51   31.49   31.51   31.76
      31.58   31.09                                                
  3 Karell, Emma A            23 Red Flash-AM         5:16.69    5:15.29  
      29.73   32.04   32.49   32.28   31.94   31.33   31.68   31.64
      31.55   30.61                                                
  4 Manuelli, Melissa E       20 DEL-MA               5:11.75    5:15.79  
      29.18   31.98   32.17   32.72   32.13   31.72   31.66   31.90
      31.76   30.57                                                
  5 Nachodsky, Alexandra S    18 DEL-MA               5:09.60   x5:17.43  
      29.13   31.63   31.64   31.72   32.23   32.01   32.64   32.87
      32.28   31.28                                                
  6 Rocque, Jacquelyn         18 Red Flash-AM         5:21.34    5:24.78  
      29.68   31.96   32.34   32.68   33.14   33.13   33.38   33.37
      33.09   32.01                                                
  7 Aliapoulios, Alex M       21 IONA                 5:25.33    5:24.91  
      29.89   32.39   32.94   32.89   33.10   33.21   33.35   33.39
      32.88   30.87                                                
  8 DiBella, Maria A          20 IONA                 5:06.04    5:25.84  
      29.73   32.00   32.59   33.03   32.90   33.02   33.27   33.15
      33.32   32.83                                                
  9 Graziano, Emily J            Red Flash-AM         5:06.07    5:25.88  
      29.46   32.43   32.93   33.36   33.08   33.13   33.28   33.60
      33.46   31.15                                                
 10 Mahon, Kaitlyn M          21 IONA                 5:13.50    5:27.46  
      30.60   32.76   33.23   33.58   33.52   33.32   33.22   32.83
      32.77   31.63                                                
 11 Marks, Kasey N            22 Red Flash-AM         5:32.96   x5:43.92  
      30.60   33.63   34.35   34.48   34.65   34.91   35.04   35.53
      35.64   35.09                                                
 12 Swenton, Jamie V          19 IONA                      NT   x5:53.18  
      30.41   33.98   35.35   35.89   36.30   36.78   36.57   36.78
      36.07   35.05                                                
 
Event 24  Men 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Basch, Kevin A            19 DEL-MA               4:31.80    4:38.97  
      25.86   27.33   26.97   27.64   28.09   28.57   28.56   28.75
      28.85   28.35                                                
  2 Anderson, Matthew T       20 IONA                 4:41.48    4:46.62  
      25.52   28.12   28.35   28.92   29.28   29.45   30.05   29.72
      29.61   27.60                                                
  3 Mitchell, Justin S        21 DEL-MA               4:33.15    4:47.60  
      27.12   29.29   29.20   29.61   29.14   29.18   29.14   28.86
      28.57   27.49                                                
  4 Foti, Christian T         21 IONA                 4:46.37    4:56.46  
      26.09   28.59   29.21   29.85   29.87   30.15   30.91   30.70
      30.78   30.31                                                
  5 Dickens, Jacob W          21 DEL-MA               4:36.25    4:58.80  
      27.00   30.00   30.48   30.37   30.30   30.20   30.23   30.54
      30.42   29.26                                                
  6 Connors, Brian G          19 IONA                 4:57.61    5:02.57  
      27.37   29.58   31.07   31.31   31.21   30.98   31.03   31.07
      30.06   28.89                                                
  7 Badin, Owen B             20 IONA                 5:05.16   x5:05.04  
      27.63   30.13   30.24   30.84   30.73   31.04   31.48   31.64
      31.32   29.99                                                
  8 DiGuglielmo, Dillon A     20 DEL-MA               4:57.18   x5:08.25  
      27.72   30.07   31.16   31.50   31.63   31.43   31.31   31.36
      31.49   30.58                                                
 
Event 25  Women 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Feyrer, Mina S            20 DEL-MA                 55.20      57.73  
      27.42   30.31                                                
  2 Bowman, Sabrina              Red Flash-AM           56.13      58.11  
      27.17   30.94                                                
  3 Hayman, Tessa L           20 DEL-MA                 55.56      58.76  
      28.35   30.41                                                
  4 Bishop, Kristen M         21 DEL-MA                 56.48      59.84  
      28.40   31.44                                                
  5 McCulla, Elizabeth C      18 DEL-MA                 58.65   x1:00.46  
      28.52   31.94                                                
  6 Rupp, Jessica             18 Red Flash-AM           59.94    1:00.98  
      28.94   32.04                                                
  7 DiBiase, Alex P           21 IONA                 1:00.35    1:01.32  
      28.89   32.43                                                
  8 Nguyen, Camille           18 Red Flash-AM         1:01.53    1:01.58  
      29.02   32.56                                                
  9 Pabon, Isabelle L         18 IONA                      NT    1:02.30  
      29.02   33.28                                                
 10 Flynn, Kate E             19 IONA                 1:01.80    1:05.38  
      30.55   34.83                                                
 11 Fravel, Olivia            19 Red Flash-AM         1:01.81   x1:05.57  
      30.53   35.04                                                
 12 Agostino, Amanda L        19 IONA                 1:06.09   x1:07.10  
      31.51   35.59                                                
 
Event 26  Men 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kiely, Asher J            20 DEL-MA                 51.93      51.42  
      24.16   27.26                                                
  2 Woerth, Andrew J          20 DEL-MA                 50.68      52.31  
      24.41   27.90                                                
  3 Mullin, Conor J           18 IONA                   51.81      53.40  
      24.58   28.82                                                
  4 Buterbaugh, Tyler P       20 DEL-MA                 52.32      54.04  
      25.58   28.46                                                
  5 Imus, Mark N              19 DEL-MA                 55.86     x54.94  
      25.73   29.21                                                
  6 Truter, Dranoel K         19 IONA                   55.11      56.34  
      25.71   30.63                                                
  7 Cheruk, Alexander P       20 IONA                   56.56      59.77  
      27.40   32.37                                                
 
Event 27  Women 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, Holly R            18 DEL-MA                193.42     201.82  
  2 Kohli, Jusnimrat          20 IONA                  182.50     147.67  
 
Event 28  Men 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lukens, Jacob M           18 DEL-MA                284.63     266.40  
  2 Johri, Arnav              18 DEL-MA                168.75     186.52  
  3 Cruz, Eric N              18 IONA                  149.20     131.70  
 
Event 29  Women 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Quon, Karilyn A              Red Flash-AM         2:07.80    2:08.92  
      28.36   33.26   38.19   29.11                                
  2 Kaczmarek, Elizabeth M    21 IONA                 2:08.47    2:15.27  
      29.65   35.42   39.05   31.15                                
  3 Pabon, Isabelle L         18 IONA                 2:14.88    2:16.17  
      29.56   35.64   39.83   31.14                                
  4 Daly, Marisa F            20 Red Flash-AM         2:09.26    2:16.65  
      30.01   34.40   40.61   31.63                                
  5 Toth, Kristen I              Red Flash-AM         2:09.57    2:17.02  
      30.87   34.81   39.35   31.99                                
  6 DiBiase, Alex P           21 IONA                 2:14.28    2:19.37  
      30.13   36.91   41.65   30.68                                
  7 Schmidt, Jessica A        21 IONA                 2:11.74   x2:20.42  
      30.32   35.22   42.25   32.63                                
  8 O'Dell, Rory A            20 Red Flash-AM         2:17.54   x2:21.46  
      30.74   35.23   42.69   32.80                                
 -- Jogani, Elizabeth P       19 DEL-MA               2:09.22   X2:09.33  
      28.43   32.35   38.53   30.02                                
 -- Duvall, Audrey M          18 DEL-MA               2:07.20   X2:11.94  
      30.20   32.69   38.12   30.93                                
 -- Tinney, Emma M            19 DEL-MA               2:12.15   X2:16.61  
      30.29   34.69   40.63   31.00                                
 -- Dwyer, Sarah M            19 DEL-MA                    NT   X2:23.04  
      29.44   35.60   45.08   32.92                                
 
Event 30  Men 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Finch, Gabriel W          18 IONA                 1:59.44    2:01.04  
      26.55   29.87   36.31   28.31                                
  2 Korek, Jakub E            20 IONA                 1:59.69    2:03.30  
      27.22   32.21   35.24   28.63                                
  3 Braziel, Samuel V         22 IONA                 2:00.60    2:06.43  
      27.07   34.15   35.54   29.67                                
  4 Whaley, James D           20 IONA                 2:03.67   x2:06.44  
      26.78   32.49   37.40   29.77                                
 -- Weston, Kyle M            21 DEL-MA               1:57.95   X1:58.73  
      24.59   30.63   35.01   28.50                                
 -- Dryden, Chris J           22 DEL-MA               1:54.65   X1:59.11  
      25.47   30.98   35.50   27.16                                
 -- Buzdygon, Aaron M         18 DEL-MA               2:03.76   X2:02.06  
      26.76   30.83   37.72   26.75                                
 -- Bradnock, Reginald N      20 DEL-MA               2:01.80   X2:04.07  
      26.00   32.15   36.11   29.81                                
 
Event 31  Women 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Saint Francis University-AM  'A'                  3:29.76    3:36.95  
     1) Bowman, Sabrina                 2) O'Connor, Katelyn 18           
     3) Karell, Emma A 23               4) Lafferty, Katie L 21           
       26.43    55.02    26.08    54.72    26.23    54.50    25.32    52.71
  2 Iona College  'A'                                 3:36.82    3:43.58  
     1) Lopez-Silvers, Willow A 19      2) Schmidt, Jessica A 21          
     3) Aliapoulios, Alex M 21          4) Chain, Aly K 19                
       27.03    56.62    26.37    55.78    26.65    55.67    25.95    55.51
  3 Saint Francis University-AM  'B'                  3:38.42    3:46.93  
     1) Graziano, Emily J               2) Toth, Kristen I                
     3) Medvesek, Urska 20              4) Quon, Karilyn A                
       27.79    57.23    27.09    57.04    27.56    57.19    25.82    55.47
  4 Saint Francis University-AM  'C'                  3:40.60   x3:49.79  
     1) Crnic, Amanda K 20              2) Rupp, Jessica 18               
     3) Narduzzi, Teresa A              4) Cronshaw, Emelia 18            
       27.31    56.96    27.92    57.31    27.20    57.59    27.48    57.93
  5 Saint Francis University-AM  'D'                  3:44.62   x3:55.32  
     1) Anderson, Emily E               2) Fisher, Kristin 20             
     3) Nguyen, Camille 18              4) Hale, Mackenzie 18             
       27.76    57.87    28.65  1:00.09    26.87    56.31    28.65  1:01.05
  6 Iona College  'B'                                      NT    4:02.89  
     1) Kuehhas, Gabriella N 18         2) Laurent, Demetra L 20          
     3) Agostino, Amanda L 19           4) Mahon, Kaitlyn M 21            
       28.49    59.15    29.47  1:02.60    29.87  1:02.60    27.99    58.54
  7 Iona College  'C'                                      NT   x4:03.84  
     1) Desiderio, Anna N 19            2) Paolicelli, Kendall E 18       
     3) Swenton, Jamie V 19             4) Bay, Alexandria M 20           
       29.42  1:00.99    28.50    59.44    28.62  1:00.82    29.48  1:02.59
 -- Delaware-MA  'A'                                  3:30.37   X3:36.55  
     1) Manuelli, Melissa E 20          2) Nemeth, Amy L 20               
     3) Braatz, Sarah C 21              4) Cimino, Athena S 21            
       26.44    54.69    26.01    54.04    26.05    54.49    25.80    53.33
 -- Delaware-MA  'B'                                       NT   X3:44.41  
     1) Bishop, Kristen M 21            2) Nachodsky, Alexandra S 18      
     3) Gillman, Madelin M 19           4) Jogani, Elizabeth P 19         
       27.09    56.00    27.58    57.58    26.04    54.85    26.65    55.98
 -- Delaware-MA  'C'                                       NT   X3:50.21  
     1) Acker, Gabrielle C 20           2) Tinney, Emma M 19              
     3) Feyrer, Mina S 20               4) Erwin, Catherine E 18          
       27.81    57.99    27.86    58.13    27.35    56.99    27.61    57.10
 -- Delaware-MA  'D'                                       NT   X3:55.88  
     1) DeGroff, Olivia A 19            2) Newton, Kristina M 19          
     3) Connor, Caitlin V 20            4) Dwyer, Sarah M 19              
       28.23    58.69    28.73  1:00.12    27.35    59.39    27.27    57.68
 
Event 32  Men 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Iona College  'A'                                 3:13.29    3:16.69  
     1) Bosse, Matthew N 21             2) Desrosiers, Kyle E 22          
     3) Moran, Spencer P 18             4) Mullin, Conor J 18             
       23.65    49.77    22.85    48.45    22.68    47.79    23.45    50.68
  2 Iona College  'B'                                      NT    3:31.67  
     1) Anderson, Matthew T 20          2) Townsend, Delano R 18          
     3) Truter, Dranoel K 19            4) Cheruk, Alexander P 20         
       25.72    53.88    23.55    51.28    24.96    52.64    25.82    53.87
  3 Iona College  'C'                                      NT   x3:31.84  
     1) Foti, Christian T 21            2) Wisniewski, Robert L 18        
     3) Connors, Brian G 19             4) Badin, Owen B 20               
       25.54    54.92    25.30    52.60    24.44    51.11    25.57    53.21
 -- Delaware-MA  'A'                                  3:07.88   X3:10.84  
     1) Basch, Kevin A 19               2) Ciecko, Bryce A 18             
     3) Mitchell, Justin S 21           4) Savidge, Patrick J 21          
       23.51    47.82    23.11    47.93    23.38    48.65    22.15    46.44
 -- Delaware-MA  'B'                                       NT   X3:11.77  
     1) Evers, Brandon A 19             2) Imus, Mark N 19                
     3) Donohue, Bradley T 21           4) Woerth, Andrew J 20            
       23.36    48.80    22.64    48.18    22.45    47.67    22.15    47.12
 -- Delaware-MA  'C'                                       NT   X3:12.80  
     1) Wellborn, Mark D 20             2) Kiely, Asher J 20              
     3) DiGuglielmo, Dillon A 20        4) Buzdygon, Aaron M 18           
       22.84    48.16    21.61    46.50    23.20    49.32    23.18    48.82
 -- Delaware-MA  'D'                                       NT   X3:18.09  
     1) Fritsch, John P 21              2) Daniel, Ryan J 20              
     3) Mariniello, Anthony 18          4) Villari, Collin M 19           
       23.93    50.31    16.68    49.31    15.63    49.01    23.63    49.46