Licensed to Delaware Aquatics      HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 9/30/2017 03:18 PM
                          Georgetown 2017 - 9/30/2017                          
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Georgetown University-AM  'A'                     1:41.83    1:48.56   11  
     1) Rieker, Alex A 18               2) Fitzpatrick, Molly M 21        
     3) Morgan, Laine L 20              4) Conley, Morgan C 19            
  2 Delaware-MA  'A'                                  1:40.54    1:48.89    4  
     1) Marino, Samantha C 20           2) Gillman, Madelin M 19          
     3) Manuelli, Melissa E 20          4) Cimino, Athena S 20            
  3 Georgetown University-AM  'B'                          NT    1:50.67    2  
     1) Mauze', Evie E 18               2) Owens, Haley E 21              
     3) Henasey, Lauren C 18            4) Donohoe, Belinda J 19          
  4 Delaware-MA  'C'                                       NT    1:52.02  
     1) Kauffman, Samantha M 19         2) Hayman, Tessa L 20             
     3) Feyrer, Mina S 20               4) Jogani, Elizabeth P 19         
  5 Delaware-MA  'B'                                       NT    1:53.34  
     1) McCulla, Elizabeth C 18         2) DeGroff, Olivia A 19           
     3) Bishop, Kristen M 21            4) Wild, Kelly E 18               
  6 Georgetown University-AM  'C'                          NT    1:53.37  
     1) Murphy, Ryan E 21               2) Barsanti, Lia C 21             
     3) Smith, Megan E 17               4) Sun, Grace Z 18                
  7 Delaware-MA  'D'                                       NT    1:58.08  
     1) Connor, Caitlin V 20            2) Donlon, Catherine H 18         
     3) Newton, Kristina M 18           4) Dwyer, Sarah M 18              
 
Event 2  Men 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Delaware-MA  'A'                                  1:28.88    1:36.18   11  
     1) Borrero, Corbin 20              2) Savidge, Patrick J 20          
     3) Dryden, Chris J 21              4) Woerth, Andrew J 20            
  2 Georgetown University-AM  'A'                     1:30.11    1:36.45    4  
     1) Hollinshead, Henry C 19         2) Wang, Arthur Z 20              
     3) Summers, Justin M 20            4) Kohlhoff, Jacob D 20           
  3 Georgetown University-AM  'B'                          NT    1:36.62    2  
     1) Carbone, Drew M 18              2) Goldfarb, Nate D 19            
     3) Emovon, Emmanuel 19             4) Maslowski, Seth R 20           
  4 Delaware-MA  'B'                                       NT    1:39.36  
     1) Villari, Collin M 19            2) Evers, Brandon A 18            
     3) Buterbaugh, Tyler P 20          4) Imus, Mark N 19                
  5 Georgetown University-AM  'C'                          NT    1:39.65  
     1) Spinelli, Edward 22             2) Szilagyi, Matthew S 18         
     3) Delise, Sam C 21                4) Calderwood, Jack F 19          
  6 Delaware-MA  'C'                                       NT    1:39.66  
     1) DiGuglielmo, Dillon A 20        2) Bradnock, Reginald N 20        
     3) Weston, Kyle M 21               4) Donohue, Bradley T 21          
  7 Delaware-MA  'D'                                       NT    1:44.50  
     1) Mariniello, Anthony 18          2) Daniel, Ryan J 19              
     3) Diaz, Peter V 18                4) Wellborn, Mark D 20            
 
Event 3  Women 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Barrett, Nina R           19 Georgetown-AM       10:17.22   10:27.17    9  
  2 Schubert, Olivia C        19 Georgetown-AM       10:39.32   10:40.86    4  
  3 Erwin, Catherine E        18 DEL-MA                    NT   10:50.28    3  
  4 Acker, Gabrielle C        20 DEL-MA              10:21.30   10:54.39    2  
  5 Braatz, Sarah C           20 DEL-MA              10:26.34   11:05.23    1  
 
Event 4  Men 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Basch, Kevin A            19 DEL-MA               9:30.11    9:38.57    9  
  2 Ciecko, Bryce A           18 DEL-MA                    NT   10:00.63    4  
  3 Powers, William P         18 Georgetown-AM             NT   10:19.26    3  
  4 Prangley, Jon             19 Georgetown-AM       10:09.74   10:25.41    2  
  5 Dickens, Jacob W          21 DEL-MA                    NT   10:28.24    1  
  6 Diaz, Peter V             18 DEL-MA                    NT   10:44.95  
 
Event 5  Women 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Slaughter, Phoebe B       19 Georgetown-AM        1:58.51    1:56.76    9  
  2 Duvall, Audrey M          18 DEL-MA                    NT    1:59.08    4  
  3 Tinney, Emma M            18 DEL-MA                    NT    1:59.95    3  
  4 Rutledge, Lauren H        18 Georgetown-AM        1:53.22    2:00.07    2  
  5 Nemeth, Amy L             20 DEL-MA               2:05.01    2:02.09    1  
  6 Dwyer, Sarah M            18 DEL-MA               1:58.24    2:05.13  
  7 Quinn, Madeleine J        21 Georgetown-AM        1:59.21    2:05.28  
 
Event 6  Men 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stange, Andrew R          18 Georgetown-AM        1:42.26    1:40.84    9  
  2 Kohlhoff, Jacob D         20 Georgetown-AM        1:38.98    1:45.39    4  
  3 Buzdygon, Aaron M         18 DEL-MA                    NT    1:46.28    3  
  4 Mitchell, Justin S        21 DEL-MA               1:42.39    1:47.15    2  
  5 Mariniello, Anthony       18 DEL-MA                    NT    1:47.26    1  
  6 Basch, Kevin A            19 DEL-MA               1:43.76    1:51.50  
  7 Rogatz, Henry             20 Georgetown-AM        1:43.17    1:53.61  
 
Event 7  Women 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rieker, Alex A            18 Georgetown-AM          58.95      58.31    9  
  2 Mauze', Evie E            18 Georgetown-AM          59.09      58.98    4  
  3 Marino, Samantha C        20 DEL-MA                 56.04      59.77    3  
  4 Murphy, Ryan E            21 Georgetown-AM          58.55    1:01.99    2  
  5 Jogani, Elizabeth P       19 DEL-MA                    NT    1:02.05    1  
  6 McCulla, Elizabeth C      18 DEL-MA                    NT    1:02.40  
  7 Lake, Abby R              20 Georgetown-AM        1:00.01    1:03.75  
  8 Donlon, Catherine H       18 DEL-MA                    NT    1:05.50  
 
Event 8  Men 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Carbone, Drew M           18 Georgetown-AM             NT      51.50    9  
  2 Kiely, Asher J            20 DEL-MA                 49.19      51.70    4  
  3 Hollinshead, Henry C      19 Georgetown-AM          50.25      53.18    3  
  4 Borrero, Corbin           20 DEL-MA                 51.74      54.80    2  
  5 Ross, Dan W               21 Georgetown-AM        1:00.13      55.42    1  
  6 Spinelli, Edward          22 Georgetown-AM          50.22      55.66  
  7 DiGuglielmo, Dillon A     20 DEL-MA                 52.97      56.22  
  8 Villari, Collin M         19 DEL-MA                 54.65      56.67  
 
Event 9  Women 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fitzpatrick, Molly M      21 Georgetown-AM        1:01.27   J1:07.00    9  
  2 Gillman, Madelin M        19 DEL-MA               1:06.57      J1.00    4  
  3 King, Katie M             20 Georgetown-AM        1:04.30   J1:10.30    3  
  4 Hayman, Tessa L           20 DEL-MA               1:08.32      J1.00    2  
  5 Owens, Haley E            21 Georgetown-AM        1:05.25      J1.00    1  
  6 Duvall, Audrey M          18 DEL-MA                    NT      J1.00  
  7 Barsanti, Lia C           21 Georgetown-AM        1:07.01      J1.00  
  8 DeGroff, Olivia A         19 DEL-MA               1:08.29      J1.00  
 
Event 10  Men 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Savidge, Patrick J        20 DEL-MA                 58.44      58.60    9  
  2 Goldfarb, Nate D          19 Georgetown-AM        1:01.13    1:01.32    4  
  3 Wang, Arthur Z            20 Georgetown-AM          56.28    1:01.69    3  
  4 Bradnock, Reginald N      20 DEL-MA                 59.69    1:03.07    2  
  5 Szilagyi, Matthew S       18 Georgetown-AM        1:02.85    1:03.16    1  
  6 Daniel, Ryan J            19 DEL-MA               1:00.60    1:03.63  
  7 Evenson, Alex C           21 Georgetown-AM          57.70    1:04.10  
  8 Weston, Kyle M            21 DEL-MA                 57.46    1:04.74  
 
Event 11  Women 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Feyrer, Mina S            20 DEL-MA               2:01.90    2:08.45    9  
  2 Henasey, Lauren C         18 Georgetown-AM        2:03.36    2:08.85    4  
  3 Bishop, Kristen M         21 DEL-MA               2:04.62    2:10.45    3  
  4 Erwin, Catherine E        18 DEL-MA                    NT    2:11.92    2  
  5 Smith, Megan E            17 Georgetown-AM             NT    2:13.21    1  
  6 Haley, Kelleigh G         19 Georgetown-AM        2:04.56    2:15.06  
  7 Newton, Kristina M        18 DEL-MA                    NT    2:21.68  
 
Event 12  Men 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lynch, Jack T             18 Georgetown-AM             NT    1:54.74    9  
  2 Summers, Justin M         20 Georgetown-AM        1:50.80    1:57.56    4  
  3 Wellborn, Mark D          20 DEL-MA               1:52.31    1:58.86    3  
  4 Delise, Sam C             21 Georgetown-AM        1:51.81    1:59.41    2  
  5 Dryden, Chris J           21 DEL-MA                    NT    2:00.11    1  
  6 Johnson, Terry K          20 Georgetown-AM        1:49.74    2:00.92  
  7 Diaz, Peter V             18 DEL-MA                    NT    2:07.52  
  8 Dickens, Jacob W          21 DEL-MA               1:52.68    2:08.95  
 
Event 13  Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cimino, Athena S          20 DEL-MA                    NT      24.72    9  
  2 Manuelli, Melissa E       20 DEL-MA                 24.25      24.91    4  
  3 Conley, Morgan C          19 Georgetown-AM          23.36      25.11    3  
  4 Page, Bailey M            21 Georgetown-AM          23.70      25.18    2  
  5 Donohoe, Belinda J        19 Georgetown-AM             NT      25.39    1  
  6 Wild, Kelly E             18 DEL-MA                    NT      25.68  
  7 Peterson, Kirstin J       21 Georgetown-AM          23.96      25.72  
  8 Nachodsky, Alexandra S    18 DEL-MA                    NT      25.92  
 
Event 14  Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Calderwood, Jack F        19 Georgetown-AM          21.14      21.95    9  
  2 Maslowski, Seth R         20 Georgetown-AM          20.83      22.20    4  
  3 Woerth, Andrew J          20 DEL-MA                 21.10      22.25    3  
  4 Donohue, Bradley T        21 DEL-MA                 21.93      22.33    2  
  5 Kiely, Asher J            20 DEL-MA                 21.34      22.80    1  
  6 Imus, Mark N              19 DEL-MA                 23.14      22.83  
  7 Emovon, Emmanuel          19 Georgetown-AM          21.60      22.92  
  8 Rogatz, Henry             20 Georgetown-AM          21.57      22.94  
 
Event 15  Women 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Miller, Elizabeth         19 Georgetown-AM         511.35     262.28    9  
  2 Fujioka, Riley C          18 Georgetown-AM         154.12     253.88    4  
  3 Peng, Naomi G             18 Georgetown-AM         164.02     253.80    3  
  4 Barnhorst, Margaret       19 Georgetown-AM         252.17     231.38    2  
  5 Bedford, Alexis R         18 DEL-MA                    NP     166.05    1  
  6 Larson, Emma K            19 DEL-MA                180.60     163.58  
  7 Smith, Holly R            18 DEL-MA                    NP     159.37  
 -- Cox, Rebecca L            20 Georgetown-AM         204.82    X192.00  
 
Event 16  Men 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Blom, Ryan D              20 Georgetown-AM         293.70     274.28    9  
  2 Lukens, Jacob M           18 DEL-MA                    NP     253.28    4  
  3 Edmonds, Griffin          19 Georgetown-AM         264.52     227.48    3  
  4 Furlong, Jonathan T       18 Georgetown-AM             NP     195.90    2  
  5 Werner, Matthew B         18 Georgetown-AM         142.57     184.20    1  
  6 Small, Samuel G           20 DEL-MA                132.90     130.20  
 
Event 17  Women 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cimino, Athena S          20 DEL-MA                    NT      53.45    9  
  2 Morgan, Laine L           20 Georgetown-AM          54.18      54.18    4  
  3 Manuelli, Melissa E       20 DEL-MA                 52.57      54.22    3  
  4 Donohoe, Belinda J        19 Georgetown-AM          56.11      55.87    2  
  5 Tinney, Emma M            18 DEL-MA                    NT      56.25    1  
  6 Nemeth, Amy L             20 DEL-MA                 52.81      56.28  
  7 Conley, Morgan C          19 Georgetown-AM          51.63      56.82  
  8 Loniewski, Maddy J        20 Georgetown-AM             NT      57.00  
 
Event 18  Men 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stange, Andrew R          18 Georgetown-AM          47.77      46.61    9  
  2 Calderwood, Jack F        19 Georgetown-AM          47.25      48.01    4  
  3 Woerth, Andrew J          20 DEL-MA                 45.78      49.77    3  
  4 Mariniello, Anthony       18 DEL-MA                    NT      49.78    2  
  5 Buzdygon, Aaron M         18 DEL-MA                    NT      49.98    1  
  6 Donohue, Bradley T        21 DEL-MA                 48.31      50.13  
  7 Johnson, Terry K          20 Georgetown-AM          47.59      50.50  
  8 Maslowski, Seth R         20 Georgetown-AM          46.95      52.89  
 
Event 19  Women 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mauze', Evie E            18 Georgetown-AM             NT    2:06.22    9  
  2 Slaughter, Phoebe B       19 Georgetown-AM             NT    2:07.26    4  
  3 Marino, Samantha C        20 DEL-MA               2:00.19    2:08.54    3  
  4 McCulla, Elizabeth C      18 DEL-MA                    NT    2:12.60    2  
  5 Kauffman, Samantha M      19 DEL-MA               2:06.46    2:14.98    1  
  6 Armstrong, Rachel A       21 Georgetown-AM        2:08.77    2:15.67  
  7 Murphy, Ryan E            21 Georgetown-AM        2:07.70    2:16.13  
  8 Donlon, Catherine H       18 DEL-MA                    NT    2:24.15  
 
Event 20  Men 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Carbone, Drew M           18 Georgetown-AM             NT    1:53.36    9  
  2 Hollinshead, Henry C      19 Georgetown-AM        1:48.12    1:54.17    4  
  3 Kiely, Asher J            20 DEL-MA               1:48.30    1:58.43    3  
  4 Villari, Collin M         19 DEL-MA               1:53.71    2:02.94    2  
  5 Ladman, Chase S           21 Georgetown-AM             NT    2:03.78    1  
  6 Spinelli, Edward          22 Georgetown-AM        1:51.50    2:05.55  
  7 DiGuglielmo, Dillon A     20 DEL-MA               1:58.43    2:06.02  
  8 Borrero, Corbin           20 DEL-MA               1:59.73    2:07.48  
 
Event 21  Women 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fitzpatrick, Molly M      21 Georgetown-AM        2:11.16    2:25.31    9  
  2 Rieker, Alex A            18 Georgetown-AM             NT    2:26.98    4  
  3 Gillman, Madelin M        19 DEL-MA               2:25.77    2:29.35    3  
  4 Hayman, Tessa L           20 DEL-MA               2:28.84    2:33.29    2  
  5 Sun, Scarlett             20 Georgetown-AM        2:29.40    2:35.88    1  
  6 Owens, Haley E            21 Georgetown-AM        2:24.27    2:36.11  
  7 DeGroff, Olivia A         19 DEL-MA               2:28.49    2:36.19  
 
Event 22  Men 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Savidge, Patrick J        20 DEL-MA               2:02.70    2:06.03    9  
  2 Glockenmeier, Matthew R   21 Georgetown-AM        2:03.56    2:13.05    4  
  3 Evers, Brandon A          18 DEL-MA                    NT    2:13.68    3  
  4 Wang, Arthur Z            20 Georgetown-AM        2:03.30    2:15.61    2  
  5 Goldfarb, Nate D          19 Georgetown-AM             NT    2:15.95    1  
  6 Szilagyi, Matthew S       18 Georgetown-AM             NT    2:16.91  
  7 Daniel, Ryan J            19 DEL-MA               2:09.21    2:18.72  
  8 Weston, Kyle M            21 DEL-MA               2:06.42    2:22.67  
 
Event 23  Women 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Barrett, Nina R           19 Georgetown-AM        4:53.39    5:08.90    9  
  2 Schubert, Olivia C        19 Georgetown-AM        5:10.79    5:16.53    4  
  3 Jogani, Elizabeth P       19 DEL-MA                    NT    5:16.89    3  
  4 Tinney, Emma M            18 DEL-MA                    NT    5:17.74    2  
  5 Acker, Gabrielle C        20 DEL-MA               5:03.81    5:22.22    1  
  6 Braatz, Sarah C           20 DEL-MA               4:56.34    5:24.13  
  7 Rutledge, Lauren H        18 Georgetown-AM        5:07.02    5:26.27  
 
Event 24  Men 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Basch, Kevin A            19 DEL-MA               4:31.80    4:42.06    9  
  2 Ciecko, Bryce A           18 DEL-MA                    NT    4:48.33    4  
  3 Mitchell, Justin S        21 DEL-MA               4:33.15    4:52.47    3  
  4 Kohlhoff, Jacob D         20 Georgetown-AM        4:27.98    4:55.59    2  
  5 Wellborn, Mark D          20 DEL-MA               4:39.38    5:01.39    1  
  6 Prangley, Jon             19 Georgetown-AM        4:38.37    5:04.06  
  7 Powers, William P         18 Georgetown-AM        5:04.64    5:06.29  
  8 Kalibat, Peter M          22 Georgetown-AM        4:35.37    5:12.23  
 
Event 25  Women 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Henasey, Lauren C         18 Georgetown-AM          56.85      59.03    9  
  2 Feyrer, Mina S            20 DEL-MA                 55.20      59.11    4  
  3 Morgan, Laine L           20 Georgetown-AM          54.90      59.23    3  
  4 Bishop, Kristen M         21 DEL-MA                 56.48      59.35    2  
  5 Hayman, Tessa L           20 DEL-MA                 55.56      59.90    1  
  6 Haley, Kelleigh G         19 Georgetown-AM          55.85    1:00.31  
  7 Erwin, Catherine E        18 DEL-MA                    NT    1:00.91  
  8 Peterson, Kirstin J       21 Georgetown-AM          56.24    1:02.57  
 
Event 26  Men 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stange, Andrew R          18 Georgetown-AM             NT      51.25    9  
  2 Summers, Justin M         20 Georgetown-AM          50.50      52.46    4  
  3 Dryden, Chris J           21 DEL-MA                 56.15      52.84    3  
  4 Emovon, Emmanuel          19 Georgetown-AM          49.60      53.18    2  
  5 Buterbaugh, Tyler P       20 DEL-MA                 52.63      54.27    1  
  6 Dickens, Jacob W          21 DEL-MA                 51.19      56.33  
  7 Johnson, Terry K          20 Georgetown-AM          52.50      56.40  
  8 Diaz, Peter V             18 DEL-MA                    NT      59.90  
 
Event 27  Women 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Peng, Naomi G             18 Georgetown-AM         169.05     264.75    9  
  2 Miller, Elizabeth         19 Georgetown-AM         507.10     257.70    4  
  3 Fujioka, Riley C          18 Georgetown-AM         157.05     248.18    3  
  4 Barnhorst, Margaret       19 Georgetown-AM         273.98     240.68    2  
  5 Larson, Emma K            19 DEL-MA                180.60     178.43    1  
  6 Smith, Holly R            18 DEL-MA                    NP     170.25  
  7 Bedford, Alexis R         18 DEL-MA                    NP     161.55  
 -- Cox, Rebecca L            20 Georgetown-AM         230.47    X209.18  
 
Event 28  Men 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Blom, Ryan D              20 Georgetown-AM         299.17     280.50    9  
  2 Edmonds, Griffin          19 Georgetown-AM         266.85     250.88    4  
  3 Werner, Matthew B         18 Georgetown-AM         144.67     238.88    3  
  4 Lukens, Jacob M           18 DEL-MA                    NP     232.20    2  
  5 Furlong, Jonathan T       18 Georgetown-AM             NP     199.50    1  
  6 Small, Samuel G           20 DEL-MA                151.60     148.05  
 
Event 29  Women 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Slaughter, Phoebe B       19 Georgetown-AM             NT    2:10.07    9  
  2 Duvall, Audrey M          18 DEL-MA                    NT    2:13.18    4  
  3 Gillman, Madelin M        19 DEL-MA               2:12.22    2:15.18    3  
  4 McCulla, Elizabeth C      18 DEL-MA                    NT    2:16.32    2  
  5 Fitzpatrick, Molly M      21 Georgetown-AM        2:03.15    2:17.29    1  
  6 Armstrong, Rachel A       21 Georgetown-AM        2:11.82    2:19.99  
  7 DeGroff, Olivia A         19 DEL-MA               2:15.35    2:20.35  
  8 Lake, Abby R              20 Georgetown-AM        2:10.54    2:22.19  
 
Event 30  Men 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Savidge, Patrick J        20 DEL-MA               1:49.24    1:53.20    9  
  2 Ross, Dan W               21 Georgetown-AM        1:49.88    1:57.26    4  
  3 Lynch, Jack T             18 Georgetown-AM        1:59.50    1:57.37    3  
  4 Evers, Brandon A          18 DEL-MA                    NT    2:02.30    2  
  5 Delise, Sam C             21 Georgetown-AM        1:52.22    2:02.79    1  
  6 Evenson, Alex C           21 Georgetown-AM        1:54.49    2:03.84  
  7 Dryden, Chris J           21 DEL-MA               1:54.65    2:04.15  
  8 Buzdygon, Aaron M         18 DEL-MA                    NT    2:04.19  
 
Event 31  Women 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Delaware-MA  'A'                                  3:20.79    3:39.31   11  
     1) Braatz, Sarah C 20              2) Manuelli, Melissa E 20         
     3) Nachodsky, Alexandra S 18       4) Cimino, Athena S 20            
  2 Georgetown University-AM  'A'                     3:25.90    3:40.40    4  
     1) Morgan, Laine L 20              2) Conley, Morgan C 19            
     3) Donohoe, Belinda J 19           4) Page, Bailey M 21              
  3 Georgetown University-AM  'B'                          NT    3:43.54    2  
     1) Haley, Kelleigh G 19            2) King, Katie M 20               
     3) Mauze', Evie E 18               4) Rutledge, Lauren H 18          
  4 Delaware-MA  'B'                                       NT    3:45.57  
     1) Duvall, Audrey M 18             2) Jogani, Elizabeth P 19         
     3) Tinney, Emma M 18               4) Wild, Kelly E 18               
  5 Georgetown University-AM  'C'                          NT    3:45.75  
     1) Sun, Grace Z 18                 2) Quinn, Madeleine J 21          
     3) Rieker, Alex A 18               4) Smith, Megan E 17              
  6 Delaware-MA  'C'                                       NT    3:47.40  
     1) Nemeth, Amy L 20                2) Kauffman, Samantha M 19        
     3) Erwin, Catherine E 18           4) Bishop, Kristen M 21           
  7 Delaware-MA  'D'                                       NT    3:54.07  
     1) Newton, Kristina M 18           2) Dwyer, Sarah M 18              
     3) Connor, Caitlin V 20            4) Donlon, Catherine H 18         
 
Event 32  Men 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Georgetown University-AM  'A'                     3:04.55    3:12.22   11  
     1) Stange, Andrew R 18             2) Calderwood, Jack F 19          
     3) Johnson, Terry K 20             4) Kohlhoff, Jacob D 20           
  2 Delaware-MA  'A'                                  3:10.46    3:17.44    4  
     1) Kiely, Asher J 20               2) Buzdygon, Aaron M 18           
     3) Mariniello, Anthony 18          4) Woerth, Andrew J 20            
  3 Delaware-MA  'B'                                       NT    3:18.29    2  
     1) Evers, Brandon A 18             2) Ciecko, Bryce A 18             
     3) Donohue, Bradley T 21           4) Imus, Mark N 19                
  4 Georgetown University-AM  'B'                          NT    3:18.63  
     1) Summers, Justin M 20            2) Hollinshead, Henry C 19        
     3) Emovon, Emmanuel 19             4) Maslowski, Seth R 20           
  5 Georgetown University-AM  'C'                          NT    3:20.87  
     1) Carbone, Drew M 18              2) Wang, Arthur Z 20              
     3) Ross, Dan W 21                  4) Rogatz, Henry 20               
  6 Delaware-MA  'C'                                       NT    3:24.79  
     1) Buterbaugh, Tyler P 20          2) Daniel, Ryan J 19              
     3) Bradnock, Reginald N 20         4) Weston, Kyle M 21              
  7 Delaware-MA  'D'                                       NT    3:24.90  
     1) Dickens, Jacob W 21             2) Mitchell, Justin S 21          
     3) Villari, Collin M 19            4) Wellborn, Mark D 20